Ankara Vrf Klima

VRF Klima Sistemi Nedir?

VFR değişmekte olan soğutucu debisi manasına gelir. Sadece kuvvetli bir dış üniteye bağlı birden fazla, iç ünitenin kontrolünün sağlamasına yarar. Bir binanın iç soğutma sistemini en kaliteli biçimde yönetmek için, VFR klima sistemi şarttır. Bir tane dış, birden fazla iç ünite yardımıyla bina gibi büyük yapıların ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Böylece hem para hem zaman hem de görüntü kirliliği yok edilmiş olur. VFR klimalar genel olarak iki sınıfa ayrılır.

Heat Recovery VRF: Birden fazla iç panel bulunduğundan, yarı yarıya ısıtma veya istenilen noktalar sıcak ve soğuk olarak dağılım yapma fırsatı tanıyan çeşididir. Bu sayede ortam değişiklik göstermesi durumunda, ekstra bir maliyet olması ortadan kalkmaktadır.

Heat Pump VRF: Bu VRF klima sistemi mekâna tespit edildikten sonra, panellerin hepsinin aynı anda aynı görevi görmesinin yeterli olduğu düşünülen ortamlar için üretilir. Tek seçenek olarak sabittir. Her panel sıcak hava akımı ya da soğuk hava akımı yaratır.

Arçelik Ankara VFR Klima Sistemi ve Teknik Özellikleri

Arçelik VFR klima sistemleri baştan sona geliştirilmiş kontrol ve akış denetimini en üst seviyede yapabilme kabiliyetleriyle donatıldı. Bu sistem sayesinde istediğiniz kadar geniş alanları, çok ufak fiziki temaslarla istediğiniz gibi yönlendirme şansını yakalarsınız. Alışılmışın dışında olarak kuvvetli bir dış panel kullanılarak, istediğiniz kadar iç panel bağlayarak Arçelik farkını bu alanda da hissetmiş olursunuz.

Soğutma evresindeki inverter akımlı kompresör veya kompresörler destekler. Böylece, kesin olarak belirlenmiş olan metrekareye soğuk havanın eşit olarak dağıtılması sorunsuz olarak gerçekleşmiş olur. Aynı zamanda ısınma evresinde geçilmek istenildiğinde, hiçbir aksama yaşanmadan ve güç kaybı olmadan enerji tasarrufuna devam edilmiş olur.