Santrifüj

Santrifüj Nedir? 

Santrifüj birden fazla model ve işleve sahip bir makinedir. İki pompalı kompresör yardımıyla çalışıp, daha yüksek performans gösterip, daha enerji yakması anlamına gelmektedir. Santrifüj cihazı ilk hayata geçirilme amacı olarak sütü kaymağından ayırmak için üretilmiştir. Tarihi 1870 yılına kadar giden bu cihaz, artık günümüzde dev yapıların su ısıtma aracı olarak bile kullanıla bilinmektedir.  

Yüksek hareketli bir makine olmasına rağmen, içindeki frekans kontrol cihazı tüm dengeyi sağlayarak, titreşimi en az seviyeye düşürmektedir. Bu sayede Santrifüj cihazları, yükün hafiflemesi durumunda, daha az enerjiyle daha fazla işlev yaparak kazanç sağlamaktadır. 

Santrifüj Nasıl Çalışır? 

Santrifüj niteliklerinden en öne çıkan özelliklerin başında, santrifüj manyetik yatağı gelmektedir. Zemin olarak birçok firma göz ardı etse de, böyle bir beceriye sahip olması, tüm yağlanma problemlerini çözerken, motor üzerindeki baskıyı kaldırmaktadır. Tüm bu yetenekleriyle birlikte, ekstra olarak ani elektrik kesilmeleri söz konusu olduğunda, otomatik olarak kendini koruma altına almaktadır. Sadece tek çıkışlı değil, merkez binadaki klimalara kadar çalıştırma gücüne sahip olan, en yeni santrifüj cihazları, bütün yatırım ve işleyiş devamı için bu tarz hamleleri bünyesinde tutar. 

Bu sayede tüm parçalar, sorunsuz bir şekilde durup çalışabilir ve yatak korunmuş olur. Ortalama santrifüj ebatları 2 metre yüksekliğe sahip olup, 1 metre genişlikle neredeyse boş bulunan her yere kurulma şansı sunmaktadır. 2.5 ton civarında oluşu, standart herhangi bir vinçle bile taşınmasına müsaade etmektedir. Kullanım alanın bu kadar geniş olması ve büyük yapılar için ciddi bir ihtiyaç haline gelmesi, talepte yüksek rakamlara ulaşılmasını sağlamaktadır. Santrifüj sistemine sahip olmak için kaliteli bir araştırma gerekmektedir.